Tvorca Gears of War mal nápad na hru na štýl Palworld. Všetky veľké spoločnosti ho však odmietli

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Tvorca hry Gears of War, Cliff “CliffyB” Bleszinski, hovorí, že ohromujúci úspech hry Palworld „tak trochu potvrdzuje“ zamietnutý návrh, ktorý pred mnohými rokmi predložil spoločnosti Epic.

V príspevku zdieľanom na Twitter/X Bleszinski uviedol, že spoločnosti Epic predložil nápad „stredovekých Pokémonov, ktorý by namiesto Pokémonov priniesol malých drakov“, ale tento nápad bol „zamietnutý u všetkých veľkých vydavateľov“.

- Reklama -

Keď sa ho zvedavý sledovateľ spýtal, čo Epic povedal, keď Bleszinski predložil tento návrh, odpovedal: „Jednoducho… sa to nikdy nikam nedostalo. Chcel som to najprv urobiť na mobilných zariadeniach.“

Na otázku, či by zvážil oživenie tejto myšlienky vo svetle úspechu Palworldu, Bleszinski naznačil, že toto rozhodnutie nezáleží na ňom, pretože „Epic vlastní celkovú myšlienku“.

Začiatkom tohto týždňa spoločnosť The Pokémon Company vydala vyhlásenie, v ktorom potvrdila, že teraz „vyšetruje“, či Palworld porušil jej práva duševného vlastníctva.

- Reklama -

To samozrejme neznížilo nadšenie hráčov pre Palworld. V piatok počet súbežných prístupov hry Palworld na službe Steam prvýkrát prekročil dva milióny, čím sa hra stala po PUBG druhou hrou na službe Steam, ktorej sa to podarilo. Následne tiež opäť prekonala svoj vlastný rekord v počte súčasne hrajúcich používateľov, keď dosiahla nové maximum 2 033 118 súčasne hrajúcich hráčov.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x