Ubisoft plánuje 11 hier Assassin’s Creed, vrátane remake-u Black Flag, tvrdí insider

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Ubisoft má svoju budúcnosť spojiť s Assassins Creed a v priebehu rokov nám túto značku naservírovať v rôznej podobe. V súčasnej dobe má francúzska spoločnosť pracovať na 11 rôznych projektoch tejto série. Oficiálne vieme iba o piatich tituloch: Mirage, Nexus VR, Codename Red, Codename Hexe a Codename Invictus. K nim máme pripísať ďalších 5 projektov, vrátane remake-u Black Flag.

Prerábka hry z roku 2013 má byť v najranejšej fáze a očakáva sa najskôr za niekoľko rokov. Na modernizácii hry sa má údajne významne podieľať tím zo štúdia Ubisoft Singapore, ktorý mal u pôvodného Black Flag na starosť ovládanie lodí. Ide však aj o autorov veľmi problematického Skull and Bones.

- Reklama -

Osobne by som to videl tak, že Ubisoft si je vedomý toho, že o Skull and Bones nebude taký záujem a rozhodol sa nákladný vývoj využiť aj na remake obľúbeného Black Flag. Mimochodom, Skull and Bones bolo pôvodne plánované ako dodatočný obsah práve pre Black Flag.

Zoznam všetkých Assassin’s Creed hier, ktorých by sme sa mali dočkať v priebehu nasledujúcich rokov:

Assassin’s Creed Mirage [singleplayer] (vo vývoji) – 12. 10. 2023
Assassin’s Creed Nexus [VR] (vo vývoji) – rok 2023
Assassin’s Creed Codename Jade [mobily] (vo vývoji) – očakáva sa v roku 2023 Assassin’s Creed Codename Red [singleplayer] (vo vývoji) – zdroje predpokladajú vydanie v roku 2024
Assassin’s Creed Codename Hexe [singleplayer] (predprodukcia) – očakáva sa 2025/2026
Assassin’s Creed Codename Invictus [multiplayer] (predprodukcia) – očakáva sa 2025/2026
Assassin’s Creed Codename Nebula [singleplayer] (koncept/prototyp) – neznámy termín
Assassin’s Creed Codename Raid [koncept/prototyp] – neznámy termín
Assassin’s Creed Codename Echoes [multiplayer] (koncept/prototyp) – neznámy termín
Assassin’s Creed Nexus 2 [VR] (interne disktutované) – neznámy termín
Assassin’s Creed Black Flag Remake [singleplayer] (novo schválené) – neznámy termín

- Reklama -

Ďalšie známe informácie

Projekt Nebula má pochádzať od štúdia Ubisoft Sofia, ktoré spolupracovalo na Assassin’s Creed III: Liberation a Assassin’s Creed Rogue. Titul má ponúknuť tri rôzne prostredia: Indiu, Aztécku ríšu a Stredomorie.

Čínske štúdio Ubisoft Chengdu má pripravovať bezplatný kooperatívny titul pre 4 hráčov, ktorý bude mať PvE (boje proti umelej inteligencii). Projekt sa prezýva Raid.

Ubisoft Annecy je známe vývojom multiplayerových častí hier Assassin’ Creed a Splinter Cell a pomáhalo s The Division 2, teraz malo dostať možnosť vytvoriť multiplayerový titul zo sveta známu značku Assassin’s Creed. O ňom vieme akurát, že sa mu hovorí projekt Echoes a má využiť cloudovú technológiu Ubisoft Scalar.

Teraz rekapitulácia skôr predstavených projektov. Najdôležitejšie je teraz Mirage, ktoré je menšie, vracia sa ku koreňom série a vyjde už v októbri tohto roku. Potom sú tu Red a Hexe, ktoré vyjdú v rámci Assassin’s Creed Infinity. Red je od Ubisoft Quebec (AC: Odyssey) a zavedie nás do feudálneho Japonska a Hexa od Ubisoft Montreal sa podľa všetkého točí okolo čarodejníckych procesov v posledných fázach Svätej ríše rímskej.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -