V hre Minecraft chceli odpáliť budovu FSB. Obvinili ich z terorizmu

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Minecraft, sandboxová hra je tu s nami už jedenásť rokov. Aj keď na prvý pohľad neponúka nič extra, predsa ju hrajú milióny ľudí po celom svete. Ponúka totiž neobmedzenú voľnosť. Ako však informoval ruský portál Rusmonitor, tá sa nemusí vždy vyplatiť.

Svoje by o tom vedeli povedať aj traja deviataci z Ruska. Tí čelia obvineniu po tom, čo v hre od spoločnosti Mojang Studios postavili kópiu budovy Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) a následne sa ju chystali vyhodiť do vzduchu. Ako to však už býva, koreň problému bol skrytý niekde inde.

Partia štrnásťročných chlapcov bola totiž polícii dobre známa. Už v lete ich zadržali za to, že v meste vylepili plagáty podporujúce Azata Miftanjova. Ten bol zadržaný v roku 2019 za útok na kanceláriu vládnej strany Jednotné Rusko. Počas vyšetrovania Minecraft hráčov, sa však zistili aj ďalšie skutočnosti.

Tí mali v internetovom chate kritizovať tajné služby. Postavenie budovy FSB a následné plány na jej vyhodenie do vzduchu bolo len čerešničkou na torte. Chlapci mali čítať extrémistickú literatúru, sledovať filmy o zostavovaní bômb či trénovať akcie v teréne. Za organizáciu teroristickej skupiny im teraz hrozí 10 rokov vo väzení.

Nabudúce, keď si Minecraft zapnete, si preto poriadne rozmyslite, čo v ňom budete robiť.

Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x