Vydania The Elder Scrolls 6 sa pravdepodobne nedočkáme skôr ako za päť rokov

Mário Gurský Mário Gurský

The Elder Scrolls 6 pravdepodobne nevyjde skôr ako za päť a viac rokov. Tvrdí to šéf Xboxu, Phil Spencer, ktorý nedávno potvrdil, že najnovší diel očakávanej RPG série je stále „vzdialený viac ako päť rokov”.

Ako uviedol Stephen Totilo z Axiosu, ktorý celý včerajší deň naživo sledoval výsledky druhého dňa súdneho sporu medzi americkým protimonopolným úradom, Federálnou obchodnou komisiou (FTC) a Microsoftom, Spencera sa veľa pýtali na to, ako Microsoft rozhoduje o exkluzivite platforiem, pričom väčšina otázok sa týkala materskej spoločnosti Bethesdy, ZeniMax.

- Reklama -

Na priamu otázku o hre Elder Scrolls 6 Spencer údajne povedal, že „ani nevie, na ktorých platformách Microsoftu bude”, a dodal „je to tak ďaleko, že je ťažké pochopiť, aké platformy to vôbec budú”.

„Hovoríme o hre, ktorá je vzdialená viac ako päť rokov,” povedal Spencer. Totilo dodal, že šéf Xboxu „zahmlieval, predtým urobil verejné vyhlásenie, že to bude hra len pre Xbox”.

Podľa portálu TheGamer Spencer tiež potvrdil, že hru The Elder Scrolls 6 bude vyvíjať „ten istý tím, ktorý dokončuje Starfield”.

- Reklama -

Na otázku, ako si megakorporácia vyberá platformy pre svoje first-party hry, Spencer odpovedal, že pokiaľ ide o PC a Xbox, robí sa to „prípad od prípadu, pričom o ostatných platformách sa rozhodne až potom”.

Microsoft sa v súčasnosti chystá odvolať proti prekvapivému rozhodnutiu CMA na britskom odvolacom súde pre hospodársku súťaž, ktorého pojednávanie sa očakáva v júli. FTC má mať svoje vlastné interné vypočutie o akvizícii až 2. augusta – súdny príkaz má zablokovať dokončenie transakcie spoločnosťou Microsoft pred týmto termínom – ale Microsoft naznačil, že by mohol od akvizície odstúpiť, ak bude súdny príkaz FTC schválený.

Microsoft nedávno v súdnych dokumentoch predložených pred súdnym sporom s Federálnou obchodnou komisiou uviedol, že „prehral vojny o konzoly”.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -