„Utrácame viac, než zarobíme,“ sťažuje si šéf Epic Games. Spoločnosť prepúšťa stovky ľudí

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Mohlo by sa zdať, že sa spoločnosť Epic Games topí v peniazoch a na rozdiel od ostatných firiem nemusí riešiť finančné problémy. Aktuálna správa však dokazuje, že realita je trochu iná.

Zase tak ružové to nie je, o čom svedčí fakt, že Epic Games prepustí celkom 830 ľudí. Na skutočnosť najskôr upozornil Bloomberg, čoskoro potom sa na oficiálnych stránkach objavil e-mail smerovaný zamestnancom.

- Reklama -

„Už nejaký čas utrácame oveľa viac peňazí, než zarobíme, investujeme do ďalšieho rozvoja Epicu a pestujeme Fortnite ako ekosystém inšpirovaný metaverzom so zameraním na tvorcov,“ napísal výkonný riaditeľ Tim Sweeney. „Dlho som bol optimistický, že tento prerod zvládneme bez prepúšťania, ale spätne vidím, že to bolo nereálne.“

Sweeney následne oznámil, že zamestnanci, ktorých sa prepúšťanie týka, dostanú šesťmesačné odstupné a ďalšie benefity. Epic navyše pustí k vode dve nedávne akvizície – hudobnú platformu Bandcamp odpredá spoločnosti Songtradr, z marketingovej firmy SuperAwesome sa stane nezávislá spoločnosť.

Pokiaľ ide o Fortnite, rast hry je podľa Sweeneyho ťahaný predovšetkým obsahom od tvorcov, ktorí si odkrojujú z pomyselného koláča časť príjmov. Oproti dobám, kedy Epic ťažil predovšetkým z battle royale akcie, má teraz o poznanie nižšiu maržu. Fortnite však aj naďalej zostáva jedným z hlavných pilierov, vsádza sa predovšetkým na ďalšiu sezónu a novú kapitolu. Rovnako dôležité sú chystané projekty (Del Mar, Sparks a Juno), ktoré podľa Sweeneyho musia uspieť.

- Reklama -

Sweeney uviedol, že by zmeny mali stabilizovať biznis, neočakáva teda, že dôjde k ďalšiemu prepúšťaniu.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -