Vyjde GTA VI až v roku 2026? Vývoj hry mal nabrať meškanie

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Keď Rockstar stanovil vydanie Grand Theft Auto VI na rok 2025, tak po internete sa objavili príspevky počítajúce s odkladom. Nebolo by to štúdio s hviezdou v logu, aby neodložilo svoju hru. Všetky tituly Rockstaru za poslednú dekádu a niečo boli odložené, vrátane GTA IV, Red Dead Redemption, GTA V a Red Dead Redemption II.

Ak ste boli medzi tými, čo so zmenou počítali, tak aspoň nebudete sklamaní. Na internete sa totiž čerstvo šušká o oneskorení vývoja a odkladu. Aký veľký bude? Predtým sa predpokladalo vydanie v prvých mesiacoch roku 2025. Niektorí hovorili o februári. Teraz server Kotaku od zdrojov oboznámených so situáciou v Rockstare tvrdí, že pravdepodobné je vydanie na konci roka 2025, prípadne až v roku 2026.

- Reklama -

Za oneskorenie je podpísané nariadenie Rockstaru, aby sa zamestnanci od apríla vrátili na päť dní v týždni do kancelárií. Zmena pracovného modelu mala mnohých zaskočiť a viesť k frustrácii. Väčšina mala počítať s prácou z domu. Hlavnými dôvodmi Rockstaru je bezpečnosť, kvalita a skutočnosť, že vývoj neplní plán. Napriek tomu má vedenie stále dúfať v uvedení hry na trh počas jari budúceho roka. Medzitým sa má v zákulisí vyjednávať o náhradnom pláne, ktorý počíta s odkladom na jeseň 2025. Záložným/núdzovým plánom je potom rok 2026.

Podľa posledných neoficiálnych správ od agentúry Bloomberg vstupuje Grand Theft Auto VI do záverečnej fázy vývoja. Tak uvidíme, ako to vývojári stihnú.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x