Vývojári God of War už zrejme pracujú na novom diele. Napovedá tomu inzerát na pracovnú pozíciu

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Štúdio God of War spoločnosti Sony, Santa Monica Studio, hľadá bojového dizajnéra so znalosťami hry God of War z roku 2018 aj jej minuloročného pokračovania God of War Ragnarök.

Už v roku 2021 herným svetom obletela informácia, že first-party štúdio Sony už zrejme pracuje na neoznámenom projekte vedľa minulý rok vydaného God of War: Ragnarök. Zaujímavé je, že krátko po vydaní hry God of War z roku 2018 kreatívny riaditeľ Cory Barlog povedal, že chce vytvoriť úplne novú IP. Žiadne ďalšie podrobnosti o pripravovanom projekte štúdia Santa Monica neboli odhalené, ale tento čerstvo zverejnený pracovný inzerát pre bojového dizajnéra v štúdiu by mohol naznačovať, že aspoň jeden tím pracuje na niečom, čo súvisí s hrou God of War. A zrejme to bude priamo pokračovanie hry Ragnarök.

- Reklama -

„Štúdio Santa Monica hľadá bojového dizajnéra pre vývoj nového neohláseného titulu,“ píše sa v pracovnom inzeráte. Kým prvá veta je pomerne široká, v inzeráte sa spomína aj niečo zaujímavejšie – znalosť posledných titulov God of War. „Musíte mať znalosti hier God of War (2018) a God of War Ragnarök (2022) a vedieť do hĺbky hovoriť o bojových systémoch, mechanikách a nepriateľoch.

Určite celkom zaujímavé, a hoci to nepotvrdzuje, že štúdio skutočne pracuje na novom prírastku do série, dávalo by to zmysel vzhľadom na obrovský úspech predchádzajúcich dvoch dielov a príjmy, ktoré obe hry spoločnosti Sony vygenerovali. V roku 2018 sa uvádzalo, že hra God of War vygenerovala len na digitálnych príjmoch viac ako 131 miliónov dolárov. O rok neskôr bolo oznámené, že titul dokázal spoločnosti Sony vygenerovať viac ako 500 miliónov dolárov príjmov (fyzických aj digitálnych).

Koncom minulého roka predaj hry Ragnarök už celosvetovo prekročil 5,1 milióna kópií, čím sa potom stal najrýchlejšie predávaným titulom prvej strany spoločnosti Sony v histórii PlayStation. Pred niekoľkými mesiacmi spoločnosť Sony oznámila, že sa predalo viac ako 11 miliónov kópií hry Ragnarök, čo ešte viac umocnilo obrovský úspech hry pre štúdio Santa Monica a spoločnosť Sony.

- Reklama -

Hneď ako sa objavia ďalšie informácie o novom projekte štúdia Santa Monica od spoločnosti Sony, budeme vás informovať. Čo si o tom myslíte vy? Pracuje štúdio na ďalšom diele série? Ak áno, v akom prostredí sa bude odohrávať? Možno Egypt? Napíšte nám do komentárov.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -