Among Us Sequel zrušený. Hráči sa však obávať nemusia

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

V reakcii na rastúcu popularitu Among Us sa vývojári z Innersloth rozhodli namiesto práce na pokračovaní zamerať na rozšírenie funkcií a obsahu pôvodnej hry. Informáciu priniesol portál GameSpot, ktorý si všimol oficiálny blog od vývojárov.

V príspevku na blogu sa uvádza, že rozhodnutie bolo prijaté vzhľadom na nedávny nárast počtu hráčov. „Celý obsah, ktorý sme naplánovali pre hru Among Us 2, pôjde namiesto toho do aktuálnej hry,“ píše Innersloth.

- Reklama -

„Toto je pravdepodobne tá najťažšia voľba, pretože to znamená ísť hlboko do základného kódu hry a prepracovať niekoľko jeho častí. Máme naplánovaných veľa vecí a sme nadšení, že každému môžeme priniesť nový obsah, pretože vás bude Among Us aj naďalej baviť.“

Medzi tieto rozšírenia obsahu patria nové servery, podpora farboslepých hráčov, systém priateľov či nová mapa, hoci Innersloth dodal, že „je naplánovaných aj veľa ďalších vecí, len je potrebné určiť ich prioritu a usporiadať ich.“ Zatiaľ nie je jasné, kedy môžeme nový obsah očakávať. Z blogu vyplýva, že práca na serveroch v súčasnosti zaberá všetok čas potrebný na vývoj.

Aj keď titul vyšiel prvýkrát v roku 2018 až teraz zaznamenala hra obrovský nárast hráčov. Pravdepodobne kvôli zvýšenej popularite hry na Twitchi. Podľa spoločnosti SensorTower, Among Us získal v auguste 18,4 milióna stiahnutí z mobilných zariadení, potom nasledovalo ďalších 41,9 milióna stiahnutí z mobilných zariadení v septembri.

- Reklama -

Hra láka taktiež svojou cenovou dostupnosťou. Na Steame si ju môžete kúpiť za 5 €, pričom na mobilných zariadeniach je k dispozícii zadarmo. Či sa však dostane napr. aj na konzoly je nateraz otázne. Nedávno sme vám totiž priniesli informáciu, že Among Us má komplkácie s portovaním na konzoly. Tú potvrdili aj samotní vývojári.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x