Autori The Day Before vyhlásili bankrot! Pracovať na hre ďalej nebudú

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Predošlé projekty opustili a teraz to isté urobili v prípade kontroverzného The Day Before. Prekvapuje to niekoho? Štúdio Fntastic dnes večer oznámilo, že končí. Podľa vyjadrenia došli peniaze a chýbajú prostriedky na pokračovanie vo vývoji.

Sú to štyri dni, keď štúdio zverejnilo správu, kde sa poďakovalo za podporu a sľúbilo, že The Day Before bude lepšie. Áno, celé je to naozaj divné.

- Reklama -

Späť do súčasnosti. „Všetky získané príjmy použijeme na splatenie dlhov voči našim partnerom,“ dušuje sa štúdio. „Do vývoja hry The Day Before, ktorá bola našou prvou veľkou hrou, sme investovali všetko naše úsilie, zdroje a hodiny práce. Naozaj sme chceli vydať nové patche, aby sme ukázali plný potenciál hry, ale bohužiaľ nemáme financie na to, aby sme v práci pokračovali.“

„Je dôležité poznamenať, že počas vývoja The Day Before sme od verejnosti neprijali žiadne peniaze; neprebiehali žiadne predobjednávky ani crowdfundingové kampane. Na hre sme neúnavne pracovali päť rokov a liali do nej krv, pot a slzy.“

„V tejto chvíli je budúcnosť The Day Before a Propnight neznáma, ale servery zostanú v prevádzke,“ pokračuje vyhlásenie Fntasticu. „Ospravedlňujeme sa, ak sme nesplnili vaše očakávania. Urobili sme všetko, čo bolo v našich silách, ale bohužiaľ sme zle odhadli naše možnosti.Vývoj hier je neuveriteľne náročný.“
Aj napriek tomuto vyhláseniu je možné The Day Before na Steame stále kúpiť za 38,99 €. Informácia o konci je zverejnená iba na X (Twitter) a nie je ani Steamu. Je otázkou, ako to bude s hráčmi, čo si The Day Before kúpili. Či im budú vrátené peniaze, keď štúdio de facto žiadne nemá. Už skôr početná časť hráčov poukazovala na kontroverzie až podvody spojené s firmou Fntastic. Navyše vo vyhlásení o vrátení peňazí hráčom nie je jediná zmienka.

- Reklama -

The Day Before bolo najočakávanejšou hrou tohto roku na Steame (z pohľadu prianí hráčov). Podľa SteamDB bolo v hre súčasne najviac 38 104 hráčov. Za posledných 24 hodín to bolo už len 7 504. Podľa všetkého si The Day Before kúpilo ešte viac ľudí, ale bohužiaľ nevieme, koľkým sa podarilo získať svoje peniaze späť.

Titul vyšiel 7. 12. tohto roku v predbežnom prístupe a schytal veľkú kritiku nielen za veľké problémy a chyby, ale aj za nedodržanie sľubu. Pôvodne malo ísť o masívne multiplayerovú online survival akciu, namiesto toho je to ale extrakčná strieľačka v malých uzavretých mapách bez viditeľných survival prvkov. Viac tu.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x