Baldur’s Gate 3 dostane ďalšiu veľkú aktualizáciu. Podporovať bude aj Mac

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Vývojári zo štúdia Larian po predchádzajúcej podpore potvrdili, že tretia veľká aktualizácia Baldur’s Gate 3 (tzv. Patch 3) je už na ceste a dorazí tento týždeň. Podľa posledných dvoch aktualizácií je zrejmé, že nás toho aj v prípade nového updatu zrejme čaká veľa, a to tak z hľadiska strán opráv, tak aj menších noviniek po stránke obsahu. Vývojári síce nepovedali, čo presne to bude, ale aspoň oznámili, že dôjde na podporu novej verzie.

Rozšírená podpora, ktorú hra onedlho dostane s Patchom 3, sa spája k Macu, kde v porovnaní s Windows ďalej trvá predbežný prístup. To znamená, že aj všetci hráči na Macu dostanú po novom možnosť nazrieť, čo ponúka aj plná verzia, a to vrátane príbehu a uskutočnených opráv.

- Reklama -

„Ďakujeme vám z nášho horiaceho pekelného motora, ktorý si uchovávame namiesto srdca,“ uviedol Larian. „Lepšiu odozvu na Baldur’s Gate 3 sme si nemohli priať. Patch 3 vyjde 21. septembra a bude obsahovať plnú podporu BG3 na Mace.“

Inak povedané, nový update pre hru dorazí už tento štvrtok, kedy zhodou okolností vyjde od konkurenčného CD Projektu aj ďalšia veľká aktualizácia ich Cyberpunku 2077, tu pre zmenu zvaná ako Update 2.0.

Čo sa týka ďalších detailov, ktoré opisujú nový patch pre Baldur’s Gate 3, tie neboli zatiaľ zverejnené. Všeobecne sa však očakáva, že toho bude znova veľa, pretože aj minulé patche tým boli doslova vyhlásené. Ako Patch 1, tak aj augustový Patch 2 si napokon pripísali na konto také množstvo zmien, že sa ich zoznam u prvého z nich nezmestil ani do jedného príspevku na Steame.

- Reklama -
- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -