Ďalšie prepúšťanie v hernom svete sa týka autorov hry Dreams aj štúdia, ktoré spadá pod PlayStation

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Posledné mesiace sa nesú v duchu uťahovania opaskov, čo sa pochopiteľne týka aj firiem v hernej brandži. Prepúšťaniu sa nevyhlo ani štúdio Visual Arts Service Group.

Štúdio bolo založené v roku 2007 s cieľom rozvíjať veľké značky v portfóliu spoločnosti Sony, jeho služby využívali napríklad štúdiá Naughty Dog či Insomniac Games.

- Reklama -

Posledné informácie však naznačujú, že aj tu došlo k rozsiahlemu prepúšťaniu. Skutočnosť vyplýva napríklad z vyjadrenia Daniela Bellemera, ktorý v štúdiu pôsobil na pozícii senior level dizajnéra a v poslednej dobe pracoval na neoznámenom projekte.

V príspevku na sociálnej sieti LinkedIn spomenul „vlnu prepúšťania”, ktorá bohužiaľ spláchla aj jeho. „Hoci to rozhodne nie je správa, v ktorú som dúfal, som vďačný, že som mal možnosť pracovať medzi nesmierne talentovanými kolegami na neuveriteľných projektoch a odchádzam s dobrými spomienkami na svoje pôsobenie.”

O miesto prišiel aj Matt Barney. Vo vlastnom príspevku uviedol, že so znižovaním stavov počítal už niekoľko posledných mesiacov. Na sociálnych sieťach sa objavili aj ďalšie podobné správy, nie je však jasné, či išlo o vynútené ukončenie spolupráce. Je totiž možné, že došlo k prirodzenému vypršaniu platnosti kontraktu, ktorý následne nebol predĺžený. V tejto situácii sa ocitol napríklad Sean Teo.

- Reklama -

Prepúšťanie aj u autorov hry Dreams

Podobná správa sa bohužiaľ týka aj tímu Media Molecule, ktorý sa postaral o jedinečné Dreams.

Na skutočnosť najskôr upozornil server GLHF. Štúdio podľa všetkého prepustí zhruba 20 ľudí, celkový počet zamestnancov spadne k číslu 115. Situácia sa údajne už prejednávala v rámci niekoľkých porád.

Štúdio následne išlo s pravdou von a poskytlo oficiálne vyjadrenie cez príspevok na sieti X. V prvých riadkoch odkazuje na signifikantné strategické zmeny, ktoré boli urobené v poslednom roku, napríklad presun k novému projektu. Aj to prispelo k ťažkému rozhodnutiu o znížení stavov.

„Je to ťažký okamih pre jednotlivcov, ktorých sa to týka, ale aj pre štúdio ako celok,” stojí vo vyhlásení, v ktorom bol ocenený prínos týchto zamestnancov. „Zaistíme, aby sa tým, ktorých sa to týka, dostalo tej najlepšej podpory, akú môžeme počas tohto procesu poskytnúť.”

K ukončeniu podpory Dreams došlo začiatkom septembra. O novom projekte tvorcovia zatiaľ ešte nehovorili.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -