Dead Island 2 sa na budúci rok dostane na novú hernú platformu

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Čakanie na druhý Dead Island sa poriadne pretiahlo, dá sa ale povedať, že sa vyplatilo. Počin štúdia Dambuster si vyslúžil veľmi pekné hodnotenie, čo sa odrazilo aj v predajoch. Snáď aj preto sa chystá na ďalšiu platformu.

Generálny riaditeľ spoločnosti Embracer Group, Lars Wingefors, túto skutočnosť potvrdil počas nedávneho komentára k výsledkom hospodárenia za posledný štvrťrok. Wingefors sa nechal počuť, že Dead Island 2 dosahuje očakávané výsledky, pričom dodal, že počas budúceho roka bude uvedený na ďalšej platforme, čo sa výrazne podpíše na predajoch hry.

- Reklama -

Wingefors však nespresnil, o akú platformu ide. Je možné, že odkazoval na uvedenie na Steame, hru je možné totiž zakúpiť iba v obchode Epic Games Store. Vylúčiť nemožno ani vydanie na konzole Nintendo Switch.

V tejto súvislosti tiež spomenul, že predaje môžu podporiť zľavové akcie, ale aj úplne nový obsah, ktorý sa v hre časom objaví. Pravdepodobne hovoril o prvom rozšírení, ktoré sa plánuje na posledný štvrťrok tohto roku. V druhom štvrťroku budúceho roka potom príde na rad druhé.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -