Fanúšikovia Starfieldu sa musia „zhlboka nadýchnuť“, hovorí výkonný riaditeľ spoločnosti Bethesda

Mário Gurský Mário Gurský

Fanúšikovia Starfieldu netrpezlivo očakávajú vesmírne RPG a nástupcu Falloutu a Skyrimu, ale jeden z vedúcich pracovníkov spoločnosti Bethesda nabáda na pokoj pred tým, ako sa Starfield stane „zlatou“ hrou.

Všetci čakajú, že Starfield už čoskoro bude zlatý – to znamená pripravený na tlač DVD diskov. Predposledný krok na ceste RPG hry od Bethesdy, to je jediná vec, na ktorú čakáme teraz pred dátumom vydania Starfield. Päť rokov od prvého oficiálneho oznámenia nástupcu hier Elder Scrolls, Fallout a Skyrim sme netrpezlivo očakávali deň, keď sa nám konečne dostane do rúk. Keď je však tento čas takmer na dosah, jeden z vedúcich pracovníkov spoločnosti Bethesda odkazuje fanúšikom Starfieldu, aby zachovali chladnú hlavu a nebáli sa – o zlatom statuse Starfieldu sme zatiaľ nepočuli, ale všetko, zdá sa, ide podľa plánu.

- Reklama -

O Starfielde toho vieme veľa. Ale to posvätné oznámenie, že hra s otvoreným svetom získala „zlato a je konečne pripravená stretnúť sa so svojou už aj tak zbožňovanou fanúšikovskou základňou, ešte stále neprišlo. Keďže do uvedenia na trh zostáva menej ako mesiac, prirodzene to môže vyvolať nervozitu. Ale aby sme upokojili všetky naše nervy a nočné mory, jeden z vedúcich pracovníkov spoločnosti Bethesda tvrdí, že všetko, čo sa týka Starfieldu, je pod kontrolou.

V odpovedi fanúšikovi, ktorý sa pýta na next-gen aktualizáciu Falloutu 4, ktorá bola ohlásená minulý rok, šéf vydavateľstva Bethesda, Pete Hines, hovorí, že Starfield zatiaľ zostáva prioritou vývojárov.

„Nejaké novinky o next-gen aktualizácii Falloutu 4?“, pýta sa Hinesa fanúšik. „Už dlhší čas je strašné ticho a s komunitou sa o nič nepodelili.“ „Neviem, či ste počuli, ale novú hru dodáme do troch týždňov,“ odpovedá Hines. „Trochu prioritné. Keď budeme mať aktualizáciu, podelíme sa o ňu.“

- Reklama -

Ďalší fanúšik sa potom pýta, kedy bude hra Starfield zlatá, a na ďalšie podrobnosti týkajúce sa predinštalácie a veľkosti stiahnutia hry Starfield. Hines odpovedá: „Zhlboka sa nadýchnite. Mám úžasný tím. Vieme, čo robíme.“

Ak teda máte, pred Starfieldom trému, možno si teraz môžete trochu ľahšie vydýchnuť. Je to na ceste.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -