FIFA 21 nebude podporovať hranie medzi konzolami rovnakej značky

Michal Frajkor Michal Frajkor

Fanúšikovia, ktorí sa tešia na hru FIFA 21 by mali spozornieť. Spoločnosť Electronic Arts totiž potvrdila, že hru si nielenže nezahráte medzi rôznymi platformami, ale ani medzi konzolami rovnakej značky. S príchodom hry na next-gen konzoly je to celkom podstatný problém. Informoval o tom portál VG247.

Vývojári hier, alebo aspoň väčšina, dúfajú, že s príchodom next-gen konzol sa im podarí udržať hráčov pohromade aspoň hraním medzi konzolami rovnakej značky. To znamená, že hráči na Xbox Series X by si mohli zahrať s hráčmi hry na Xbox One. Bohužiaľ, v prípade hry FIFA 21 to tak nebude.

- Reklama -

Electronic Arts potvrdil prostredníctvom Twitteru, že hranie medzi konzolami rovnakej značky (teda medzi Series X a One) nebude možné a nebude to podporovať žiadny z módov v hre. Rovnako to platí aj pre hráčov, ktorí by si chceli zahrať medzi PlayStation 5 a PlayStation 4. Hrať bude možné iba s hráčmi, ktorí budú mať hru na úplne rovnakej platforme, respektíve konzole.

Týmto je zodpovedaná aj otázka cross-playu ako takého. Keďže FIFA 21 nebude podporovať ani hranie medzi rôznymi verziami konzol, môžeme rovno vylúčiť akékoľvek hranie medzi Xboxom, PlayStation a PC. Je to nanajvýš sklamanie, keďže hranie s hráčmi, ktorí nemajú next-gen konzolu bolo očakávané. Taktiež to môže ohroziť predaje nových konzol, keďže by to znamenalo “opustiť” všetkých vašich kamarátov so staršou verziu.

Dobrou správou aspoň je, že všetci, ktorí si novú FIFU kúpia na starú generáciu konzol, dostanú bezplatný upgrade na next-gen verziu. Ak sa teda po čase rozhodnete prejsť zo starej generácie na novú, nemusíte si novú FIFU opäť kupovať.

- Reklama -

FIFA 21 vychádza 9. októbra na PC, PS4, Xbox One a Switch. Neskôr, samozrejme, pribudne aj next-gen verzia.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x