Komunitný manažér Helldivers 2 nabádal hráčov na protest, dostal padáka

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Medzi obranou hráčov a firemnou politikou je krehká hranica. Presvedčil sa o tom Spitz. Komunitný manažér Helldivers 2 bol medzi hráčmi tejto kooperatívnej strieľačky veľmi obľúbený. Už ale túto pozíciu nezastáva. Po nabádaní hráčov k protestu bol zrejme z Arrowhead Game Studios vyhodený.

Všetko začalo krátko po tom, čo vývojári oznámili, že Helldivers 2 na Steame bude vyžadovať prepojenie s PlayStation Network účtom. To vyvolalo veľkú kritiku, najmä kvôli tomu, že PSN nie je dostupné v 177 krajinách sveta. Spitz ako správny komunitný manažér najskôr rozhodnutie svojich šéfov bránil a v podstate tvrdil, že by ľudia z prepojenia účtu PSN nemali robiť takú vec. V ďalšej vete však začal nabádať hráčov k protestu.

- Reklama -

Nie je to prvá alebo dokonca štrnásta mainstreamová hra, ktorá vyžaduje účet tretej strany, ktorého vytvorenie zaberie pár minút, ale ak je pre vás problém, že musíte venovať 120 sekúnd svojho dňa na zadanie e-mailu a hesla a potom na to zabudnúť, zmeňte svoju recenziu na Steame a dajte najavo svoju nespokojnosť na platforme, kde na tom záleží

napísal Spitz na Discorde

Potom dodal:

Hráči, ktorí dávajú najavo svoju nespokojnosť prostredníctvom recenzií, vrátenia peňazí atď. nám dávajú väčšiu váhu v diskusiách so Sony. Oni náš Discord nečítajú. Bolí nás, keď vidíme, ako popularita hry trpí v hodnoteniach, ale diskusie prebiehajú a náš tím je v tomto boji na strane hráčov.

Zaujímavá je ďalšia vec. Spitz sa totiž neskôr priznal. Podľa svojich slov nevedel o tom, že v mnohých krajinách nie je možné legálne vytvoriť PSN účet. Za to sa hráčom tiež ospravedlnil.

Za nabádanie k protestom dostal padáka

Najnovšie Spitz na rovnakom Discorde informoval, že v Arrowhead Game Studios už nepracuje.

- Reklama -

Dnes som sa dozvedel, že vo všeobecnosti nie je dobrý nápad hovoriť ľuďom, aby žiadali o vrátenie peňazí a zanechávali negatívne recenzie, keď zastávate úlohu komunitného manažéra

napísal a poďakoval za podporu

Tiež si váži to, že teraz môžu všetci opäť hrať Helldivers 2 bez obmedzenia.

Vedel som, že riskujem tým, čo som napísal o vrátení peňazí a zmene recenzií, beriem za to zodpovednosť a nepopieram to, mojou úlohou bolo zastupovať komunitu, a to som urobil

uviedol ďalej Spitz

Dodal tiež, že svojím správaním nechcel spôsobiť problémy ľuďom, ktorých si váži, ako je celý tím Arrowhead.

V komentároch Spitze nie je ani slovo o výpovedi. Namiesto toho poďakoval Arrowhead Games Studios za príležitosť spolupracovať s tímom, ktorý si neskutočne váži. Avšak, dal najavo, že odchod nebol z jeho vôle.

Aby sme to mali komplet, tak hráči vyhrali a Sony ustúpila. PSN účet pre hranie PC verzie Helldivers 2 vyžadovaný nebude. Mimochodom, hráči za niekoľko dní napísali viac ako 200 tisíc negatívnych recenzií. Tie sa pomaly otáčajú v pozitívne.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x