Na češtine v Cyberpunk 2077 sa ešte bude pracovať

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Cyberpunk 2077 oficiálne uzrie svetlo sveta až 10. decembra, ale prvé weby už mali možnosť si hru zahrať ešte pred vydaním. Mnohé z nich vydali už aj recenzie. A tak sa o počine od vývojárov z CD Projekt RED môžeme dozvedieť čoraz viac.

Väčšina recenzií a názorov si hru chváli. Avšak najmä tuzemské, rozumej slovenské a české, weby poukazujú na to, že čeština je pomerne slabá. Podľa nich má obsahovať množstvo chýb, dokonca aj akési kódy namiesto textov a recenzenti poukazujú aj na používanie nových slovíčok. Predsa len, Cyberpunk 2077 nás zavedie práve do roku 2077, kde sa zmení nielen svet, ale aj slovná zásoba. Nové slová majú v češtine znieť divne, krkolomne ba miestami až nezmyselne.

- Reklama -

Situáciu sa rozhodol vysvetliť známy prekladateľ Filip Ženíšek, ktorý na českej lokalizácii pracoval spolu so svojim tímom. Na sociálnej sieti uviedol, že práce na preklade skomplikoval koronavírus. Napriek tomu sú s vývojármi dohodnutí na tom, že sa s prekladom bude ešte pracovať a doladí sa do takej podoby, aby si ho hráči mohli užiť.

Cyberpunk 2077 by sa mal v deň vydania dočkať aj tzv. „day one patchu“, ktorý by mal opraviť množstvo chýb a zlepšiť vzhľad hry. Môžeme sa preto tešiť na množstvo zážitkov z Night City.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x