Na novom Zaklínačovi pracuje viac ako 400 ľudí. Tento rok sa produkcia rozbehne naplno

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

CD Projekt RED pravidelne na prezentáciu svojich výsledkov aktualizuje počet zamestnancov a ich priradenie k jednotlivým projektom. Vďaka tomu vieme, že projekt Polaris sa rozrástol na 403 ľudí. To by nás malo veľmi zaujímať, pretože pod označením Polaris sa skrýva nový diel zo série Zaklínač, ktorý pobeží na Unreal Engine 5.

Generálny riaditeľ CD Projektu Michał Nowakowski akcionárov informoval, že všetko ide podľa plánu. Tím Polaris dosiahol cieľovú veľkosť pre vstup do produkčnej fázy, ktorá je naplánovaná na druhú polovicu tohto roku. Nového Zaklínača si zahráme najskôr o dva roky.

- Reklama -

Ďalším dôležitým míľnikom pre poľskú spoločnosť je vybudovanie nového štúdia v Bostone. Do neho sa presunula časť vedúcich vývojárov Cyberpunku 2077 a úspešného príbehového rozšírenia Phantom Liberty, aby pracovala na novom kyberpunkovom dobrodružstve. Pokračovanie Cyberpunku má kódové označenie projekt Orion a venuje sa mu 47 ľudí. Postupne by tento počet mal vzrásť, CD Projekt RED chce v budúcnosti pracovať súčasne na viacerých veľkých projektoch.

Mimochodom, za tri roky presiahli kumulatívne tržby z predaja Cyberpunku tri miliardy poľských zlotých (700 000 000 €). Cyberpunk 2077 a jeho expanzia už začínajú byť minulosťou. Tím sa zmrskol na iba 17 vývojárov. To Sirius, teda spin-off Zaklínača v tíme The Molasses Flood, sa od predošlej aktualizácie nezmenil. Je ich necelých 40. A tajomná nová značka vyvíjaná pod pracovným názvom projekt Hadar má 20 ľudí (je vo fáze konceptu) a ostatné projekty 8.

Z rozloženia pracovných síl je jasne vidieť, že pre CD Projekt RED je teraz najdôležitejší nový Zaklínač. Vo vývoji je ešte remake prvého dobrodružstva Geralta z Rivie. Na starosť ho majú v štúdiu Fool’s Theory, kde nedávno dokončili príbehové RPG The Thaumaturge. Remake vyjde až po novom Zaklínačovi.

- Reklama -

V roku 2022 sa spin-off Zaklínača dostal do problémov. Štúdium bolo nariadené definovať nový rámec projektu s ohľadom na vyhodnotenie rozsahu a komerčného potenciálu. Projekt Sirius bol oznámený v októbri 2022. V tom čase sa mal nachádzať v predprodukcii a bol popisovaný ako inovatívne poňatie sveta Zaklínača, ktoré nie je určené priaznivcom temných RPG, ale širšiemu publiku (napríklad priaznivcom seriálu Zaklínač od Netflixu) = hráčom, ktorí doteraz nemali virtuálnym dobrodružstvom vo svete Andrzeja Sapkowského žiadne skúsenosti.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x