Najnovšie Baldur’s Gate už žiadny prídavok nedostane. V pláne nie je ani štvrtý diel

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Generálny riaditeľ Larian Studios má zlú správu pre všetkých fanúšikov Baldur’s Gate 3, ktorí túžia po prídavku. Vývojári na ňom pôvodne pracovali, ale to iba kvôli pocitu, že ho musia urobiť. Stalo sa tak v čase najväčšieho úspechu tohto RPG. Neskôr bolo rozhodnuté hodiť všetko do koša a smerovať dostupné sily inam.

Swen Vincke v rozhovore s americkým serverom IGN počas GDC 2024 v San Franciscu vysvetlil, že po zrušení DLC bol tím nadšený, pretože práca nepochádzala od srdca. Namiesto toho bol hnaný úspech hry. Ten v prípade nezávislého belgického štúdia Larian nehrá takú rolu. Dokazuje to zavrhnutie plánu na Baldur’s Gate 4, o ktorom sa uvažovalo. Tvorcovia sa od universa Dungeon & Dragons odkláňajú a vytvoria iný titul.

- Reklama -

Sme spoločnosť s veľkými nápadmi. Nie sme spoločnosť postavená okolo vývoja DLC a rozšírenia. Život je príliš krátky a naše ambície sú veľmi veľké

uviedol Vincke

Čo nové chystajú? Môže to byť návrat k vlajkovej sérii Divinity, prípadne prekvapia a pochvália sa niečím úplne iným, čo od nich teraz nikto nečaká.

Baldur’s Gate bude mať vždy miesto v našich srdciach. Vždy budeme na sériu hrdí, ale nebudeme v nej pokračovať

dodal Vincke

Medzitým Baldur’s Gate 3 zbiera ďalšie ocenenia. Z GDC 2024 si odnáša ceny za hru roka, najlepší príbeh, najlepší dizajn a cenu divákov.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x