Nové informácie o PlayStation Project Q: dátum vydania, cena a ďalšie funkcie

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Koncom mája sme na podujatí PlayStation Showcase dostali predstavenie nového handheld zariadenia s menom PlayStation Project Q. Prešlo pár týždňov a máme k dispozícii nové informácie.

Project Q od Sony sa zatiaľ javí ako veľmi záhadný hybrid medzi PlayStation 5 a Nintendom Switch. YouTube kanál TCMFGames, ktorý sa venuje únikom a špekuláciám okolo konzol Sony, priniesol celkom komplexnú infografiku, ktorá sa údajne opiera o informácie renomovaného novinára Toma Hendersona.

- Reklama -

Project Q – alebo ako TCMFGames hovorí, PS5 Portable – má byť zariadenie na hranie hier z PlayStationu 5 na cestách. Zložený bude z ovládacích prvkov známych z DualSense (vrátane adaptívnych zadných tlačidiel a haptickej odozvy) a potom z 8″ LCD displeja, pravdepodobne dotykového.

Ten má ponúkať rozlíšenie Full HD a snímkovú frekvenciu 60 fps. Podľa Hendersona však bude Project Q vybavený funkciou adaptívneho škálovania rozlíšenia, aby bolo možné umelo navyšovať alebo znižovať rozlíšenie na základe hraného titulu.

Čo sa týka dostupnosti, dočkať by sme sa ho mali v novembri tohto roku. Nie je otázkou, či prístroj zamieri do predaja na všetkých trhoch, alebo napríklad len v Amerike, Japonsku, Číne a ďalších najväčších. Cenu predpovedá TCMFGames od 200 do 300 dolárov vrátane DPH. Bude záležať na funkciách, ale s takouto cenovkou by Project Q mohol dávať zmysel.

- Reklama -
- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -