NVIDIA oznámila RTX 3060 len deň pred vydaním

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Nie je to tak dávno, čo NVIDIA odhalila ďalšiu radu svojich grafických kariet RTX 30XX. Tie boli hráčmi extrémne pozitívne prijaté, pretože nové grafiky sú (pochopiteľne) výkonnejšie než predchádzajúce generácie. Nárast výkonu je ale skutočne veľký a naviac ceny nie sú tak premrštené ako tomu bolo v minulosti.

O predchádzajúce grafické karty bol tak masívny záujem, že sa takmer okamžite vypredali a nulová bola aj dostupnosť ďalších kusov. Hráči si sťažujú nie len na to, že NVIDIA výrobu podcenila, ale taktiež na rôznych špekulantov, ktoré karty nakúpia a následne predávajú za drahšie. Celú situáciu by mohla zachrániť práve novo oznámená grafická karta RTX 3060 Ti.

- Reklama -

Jej oznámenie je ale akési divné – o jej príchode sme v hernom svete už čo to tušili z rôznych únikov. NVIDIA ale jej príchod oficiálne oznámila len dnes, deň pred oficiálnym vydaním. Navyše vo svete sa už objavujú zákazníci, ktorí si grafickú kartu normálne kúpili, a to ešte pred samotným oznámením. Očakáva sa preto, že jej dostupnosť bude opäť veľmi limitovaná.

Čo sa výkonu týka, má byť 3060 Ti rýchlejšia než model 2080 Super. Dokazujú to aj testy z Geekbench, kde základný model prekonal 2080 Super o 11 tisíc bodov. Rovnako tak popri svojich rýchlejších súrodencov beží 3060 Ti na architektúre Ampere s RT a Tensor jadrami. Podporuje tak DLSS, Reflex aj novinku Broadcast.

Zaujímavá je napr. aj cenovka. Novinka od spoločnosti NVIDIA bude stáť približne 550 €. Viac informácií sa zrejme dočkáme zajtra, keď karta dorazí do obchodov.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x