Po formulách došlo aj na predstavenie motoriek. MotoGP 24 prinesie viaceré zmeny

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Talianske štúdio Milestone prichádza s ďalším dielom MotoGP. Tohtoročný ročník okrem všetkých oficiálnych jazdcov a tratí sezóny 2024 pre kategórie MotoGP, Moto2 a Moto3 ponúkne FIM Enel MotoE World Championship a niekoľko zaujímavých noviniek.

Cieľom videohernej série MotoGP je priniesť zážitok, ktorý dokonale odráža emócie skutočných pretekov, a pokračovať v pridávaní funkcií, ktoré komunita najčastejšie požadovala. Po minuloročnom zavedení dynamického počasia a pretekov Flag-to-Flag sa hráči MotoGP 24 ešte viac priblížia skutočným pretekárom vďaka pridaniu trhu jazdcov a stewardov,

uvádzajú vývojári v tlačovej správe

Vývojári sa inšpirovali nečakaným prestupom Marca Márqueza z tímu Repsol Honda do nezávislého tímu Gresini Racing MotoGP s Ducati. Rovnaké príbehy sa budú môcť odohrávať aj v MotoGP 24. Hra obsiahne trh jazdcov, ktorý im otvára nekonečné možnosti presunu do iných tímov.

- Reklama -

„To znamená, že každá sezóna začne s inou súpiskou a hráči budú súťažiť nielen o víťazstve v pretekoch a šampionátoch, ale aj o to, aby našli nové miesto alebo si udržali to súčasné. Lajky a odpovede na fiktívnej sociálnej sieti budú dokonca podnecovať fámy o možných prestupoch jazdcov,“ vysvetľujú.

Ďalšou novinkou sú stewardi. Tí budú monitorovať preteky a všetky tréningy počas víkendu. Ich úlohou je penalizovať a trestať hráča a umelú inteligenciu na základe ich správania na trati. Od prostého varovania cez penalizácie za vyjazdenie z dráhy a príkazu na pustenie súpera za sebou pred seba v prípade neférového predbehnutia až po vymazanie kvalifikačného času. Nezodpovedná jazda bude mať ešte väčší vplyv na rivalitu s ostatnými jazdcami.

Treťou novinkou je systém adaptívnej obtiažnosti. Systém dynamicky upravuje obtiažnosť súperov na základe výkonu hráča a prispôsobuje obtiažnosť hry zručnostiam každého hráča. MotoGP 24 ponúka skvelý herný zážitok všetkým, od začiatočníkov až po profesionálov.

- Reklama -

Podstatným vylepšením sa pochváli aj umelá inteligencia a fyzika. Umelá inteligencia bola vylepšená tak, aby kopírovala prístup skutočných jazdcov k pretekaniu. Bývalí majstri sveta budú využívať svoje skúsenosti a vyčkávať, než udrú víťazným predbehnutím. Nováčikovia sa budú chcieť ukázať hneď od začiatku. Čo sa týka hernej fyziky, bol navrhnutý nový elektronický systém ladenia, ktorý lepšie zvláda nájazdy a výjazdy zo zákruty, zlepšuje rozloženie výkonu a kontroluje preklz zadného kolesa a tendenciu motocykla stavať sa na zadnej. Ďalším dôležitým aspektom je správa pneumatík, ktorá bola prepracovaná tak, aby zabezpečila výkon všetkých zmesí pneumatík na rôznych tratiach a zároveň zachovala odlišný pocit z každej pneumatiky.

Online časť MotoGP 24 bude obohatená o LiveGP Championships (nebude na Switchi), nový multiplayerový režim pre najsúťaživejších hráčov. Tí budú mať za úlohu stúpať v celkovom rebríčku šampionátu získavaním bodov v každej LiveGP, ktorej sa zúčastnia. Cross-play (nie je na PC a Switchi) umožní fanúšikom vyraziť na trať a súťažiť bez ohľadu na platformu a generáciu konzoly, a to hneď od prvého dňa. Navyše je pre PlayStation, Xbox a PC potvrdená lokálna rozdelená obrazovka pre dvoch hráčov, ktorá umožní výzvy bok po boku s priateľmi.

Súčasťou budú ešte štyri editory pre helmy, nálepky, závodné čísla a nášivky. Vaše výtvory budete môcť zdieľať s ďalšími hráčmi na PC, PlayStation a Xboxe.

MotoGP 24 vyjde 2. mája 2024 na PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox One, Nintendo Switch.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x