Prepúšťať sa má aj v štúdiu Naughty Dog

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

V posledných dňoch sa zišlo hneď niekoľko správ o prepúšťaní vo veľkých herných firmách. Magazín Kotaku dnes priniesol neoficiálnu informáciu, že niektorých ľudí sa zbavuje aj štúdio Naughty Dog. Odvoláva sa pritom na dva zdroje oboznámené so situáciou. Odísť musia niektorí ľudia z výtvarného oddelenia aj produkcie, ale väčšina pracovala v oddelení testovania. Zmeny sa dotkli minimálne 25 ľudí, hovorí Kotaku, ale má ísť o kontraktorov, teda nie zamestnancov na plný úväzok.

Celé štúdio Naughty Dog má cez 400 ľudí. Podľa Kotaku nie je odchádzajúcim pracovníkom ponúkané žiadne odstupné a vedenie sa malo usilovať o to, aby sa nikto zo štúdia o tejto informácii nezdieľal s verejnosťou. Zmluvy majú byť ukončené na konci októbra. Samotné Sony zatiaľ na tieto správy nijako nereagovala.

- Reklama -

Kotaku pripomína, že napriek úspechu seriálovej adaptácie The Last of Us vývoj multiplayerového spin-offu podľa skorších správ zápasí s ťažkosťami. Agentúra Bloomberg už skôr uviedla, že autori Destiny zo štúdia Bungie nehodnotili nový titul v rámci interného testu príliš pozitívne. Jeden zo zdrojov Kotaku teraz tvrdí, že aj keď nie je hra zrušená, je vraj „pri ľade“.

V posledných týždňoch k nám dorazili správy o prepúšťaní v mnohých herných firmách. Zoštíhlili spoločnosti 343 Industries, Epic Games, Ubisoft aj Embracer.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -