Sony prestala v mnohých krajinách predávať PC verziu Ghost of Tsushima. Opakuje sa situácia s Helldivers 2

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

V prípade obľúbenej kooperatívnej strieľačky hráči vyhrali a presvedčili Sony, aby dodatočne nezaviedla nutnosť spojenia Steamu s PlayStation Network. Pri nadchádzajúcej samurajskej akcii je to ale inak.

Ghost of Tsushima bude vyžadovať prepojenie účtov pre hranie kooperatívneho režimu Legends a využitie nového prekrytia PlayStationu, ktoré prináša na počítače trofeje z PlayStationu, zoznam priateľov a cross-play medzi PC a konzolami PS4 a PS5. Príbehová časť pre jedného hráča žiadnu takú prekážku nemá. Napriek tomu ale japonská spoločnosť prestala predávať hru na Steame v 177 krajinách sveta (rovnaké je to pravdepodobne na Epic Games Store). Ide o tie krajiny, kde sa hráči legálne nemôžu registrovať do PSN. Predtým pritom bola hra pre týchto hráčov dostupná a oni si ju mohli predobjednať.

- Reklama -

Aké sú to krajiny? Podľa zoznamu napríklad Egypt, Vietnam, Filipíny, Srí Lanka, Tunisko, Monako, Estónsko alebo Litva. Iróniou je, že pôvodne v zozname bolo aj Japonsko. Teraz už ale v ňom nie je. Naopak pri Helldivers 2 boli včera zakázané krajiny Estónsko, Litva a Lotyšsko.

Podľa dôkazov na internete začalo Valve vracať peniaze ľuďom, čo si Ghost of Tsushima predobjednali a pochádzajú z krajín, kde sa titul nakoniec nebude predávať. Všetci sú zmätení a nechápu kroky Sony. Najprv hru predáva všade a potom len niekde. Vyzerá to, že Sony si vybrala a vo vylúčených krajinách nebudú jej hry už dostupné. U Helldivers 2 to zdôvodňovala bezpečnosťou, kedy môže údernejšie banovať podvodníkov a chrániť tých, čo hrajú podľa pravidiel. Rovnako tak bude možné sa proti zákazu odvolať.

Pravdepodobne dôjde opäť na protesty. Pri Helldivers 2 bolo napísaných viac ako 200 tisíc negatívnych recenzií. Hráči si myslia, že Sony chce všetkých svojich PC hráčov donútiť, aby sa zaregistrovali do PlayStation Network a ona sa mohla potom chváliť vyšším počtom aktívnych hráčov vo svojej sieti.

- Reklama -

Ghost of Tsushima: Director’s Cut vychádza na Steame a Epic Games Store už 16. mája tohto roku. Hra obsahuje české titulky a umožňuje zažiť dobrodružstvo Jina Sakaie s odomknutou snímkovou frekvenciou a rôznymi grafickými možnosťami prispôsobenými širokej škále hardvéru, od špičkových počítačov až po prenosné herné zariadenia. Nechýba podpora ultraširokým rozlíšením (21:9) aj technológiou prepočítavania na vyššie rozlíšenie a generovanie snímok, ako sú NVIDIA DLSS 3, AMD FSR 3 a Intel XeSS. Podporované sú aj technológie NVIDIA Reflex a NVIDIA DLAA pre zvýšenie kvality obrazu.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x