Sony sa vyjadrilo k predajom PS5. Obhajuje aj zvýšenie cien hier

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Spoločnosť Sony sa pri vyhliadkach na predaje PS5 nebojí – očakáva, že do konca fiškálneho roka predá viac ako 7 miliónov kusov konzol. Tým by prekonala uvedenie na trh PS4. Informáciu priniesol portál Eurogamer.

Šéf PlayStation, Jim Ryan, v rozhovore pre kórejskú spoločnosť Naver uviedol, že vedenie predpokladá silnejšie uvedenie systému na trh, ako tomu bolo pri príchode PS4.

„Myslíme si, že PS5 sa v prvom fiškálnom roku predá viac ako v prípade PS4,“ povedal Ryan. Spresníme, že fiškálny rok je časovo ohraničeným obdobím hospodárenia, za ktoré sa vykonáva uzavretie hospodárskeho výsledku, hospodárenia obce, štátu alebo iného subjektu. Nemusí byť pravidlom, že je zhodný s kalendárnym rokom. Väčšinou fiškálny rok končí v marci či apríli.

PS4 bola uvedená na trh približne v rovnakom čase – v novembri 2013, pričom sa za 4 mesiace predalo 7 milónov kusov. Štartovacia čiara tak v prípade PS5 bude viac menej rovnaká. Vybrané krajiny ju budú môcť získať už 12 novembra. Zvyšné, vrátane aj Slovenska, od 19. novembra.

Zvyšovanie cien hier Sony bráni

Ryan tiež musel odpovedať aj na otázky týkajúce sa zvyšovania cien hier. Tie by sa v prípade exkluzivít či AAA titulov mohli dostať na hranicu 70 až 80 € za hru. Argumentoval tým, že hráči skutočne pocítia zmenu.

„Je ťažké hovoriť o celkovom hernom trhu alebo iných herných konzolách, ale myslím si, že cena je adekvátna tomu, čo PS5 ponúkne.“ Ako dodal, spoločnosť chce nadchnúť fanúšikov po celom svete tými najlepšími exkluzívnymi hrami na súčasnom trhu a poskytnúť im skutočný zážitok z konzoly novej generácie.

Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x