Unikátne české RPG, Scribe, bojuje o priazeň na Kickstarteri

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

V poslednej dobe sa objavilo hneď niekoľko crowdfundingových kampaní s českými projektmi. Úspech zaznamenali tituly ako Polda 8 či Back in Service čoby simulátor pražského metra. Nedávno bola spustená ďalšia, tentoraz sa týka vskutku netradičného titulu Scribe z produkcie štúdia Rawmeat.

Pre titul Scribe sa ťažko hľadá škatuľka, autori totiž kombinujú prvky z rôznych žánrov. Hru popisujú ako mix akčnej adventúry a RPG zasadený do otvoreného sveta v pixel-artovej grafike. Za zmienku stojí fakt, že ide o poctu hrám z 80. rokov, či už ide o point-and-click adventúry, akčné tituly, plošinovky alebo puzzle záležitosti.

- Reklama -

Chceme posunúť estetiku pixel-artu až na samú hranicu jeho možností a využiť súčasnú technológiu pre obsah a herné prvky, ktoré by na začiatku rozvoja počítačových hier nikdy neboli možné

vysvetľujú autori

Hlavným hrdinom je pisár, ktorý sa snaží zachytiť skutočnú históriu kontinentu. V kraji sa totiž rozmohol nešvár v podobe prekrúcania reality, ničenia starých záznamov a prepisovania kníh, to všetko v mene dogmatického cisára.

Kreatívu zaisťuje Mikuláš Podprocký, ktorý sa podieľal na celom rade veľkých projektov, ako príklad môže poslúžiť druhá Mafia či Kingdom Come: Deliverance. Technickú stránku má na starosť brat Tomáš. Za sebou už majú kus práce, na hre pracujú vo voľnom čase už tri roky. A práve teraz nastala správna chvíľa pre kampaň na Kickstarteri.

Cieľom je vybrať aspoň 50-tisíc eur, čo by stačilo minimálne na 15 hodín zábavy. Pokiaľ sa podarí dosiahnuť na ďalšie úrovne, dôjde na verzie pre ďalšie platformy, rozšírenú kampaň, ženskú hrdinku, lokalizáciu do ďalších jazykov a tak ďalej.

- Reklama -

V čase písania článku sa vybraná čiastka pohybovala na úrovni 7 500 €, do konca kampane zostáva ešte 27 dní.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x