Xboxy dostali novú domovskú obrazovku

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Upravená domovská obrazovka sa testuje už od septembra minulého roku v rámci programu Xbox Insider. Teraz sa dostáva do ostrej prevádzky.

Dizajn nového rozhrania bol spracovaný na základe spätnej väzby zo strany hráčov a mal by umožniť oveľa jednoduchšiu navigáciu, objavovanie nových hier a prepájanie s komunitou.

- Reklama -

V prípade, ak Xbox nevlastníte, domovskú obrazovku si môžete pozrieť v priloženom príspevku. V hornej časti sú ukotvené dôležité odkazy – knižnica, Microsoft Store, Xbox Game Pass, nastavenie a vyhľadávanie. Zjednodušený dizajn dáva viac priestoru na pozadie, ktoré si môžete upraviť podľa svojich preferencií. V dolnej časti sú zobrazené naposledy hrané tituly a ďalšie odkazy.

Spomínané pozadie si môžete nadviazať na obľúbenú hru, stačí ju zvýrazniť v zozname titulov. Vylepšenia sa týkajú aj systému odporúčania ďalších zážitkov na základe vášho predchádzajúceho výberu. Ďalšie riadky odkazujú na komunitný a mediálny obsah.

Zmeny sa týkajú konzol Xbox Series a Xbox One, u niektorých používateľov sa však môžu prejaviť až v horizonte niekoľkých týždňov.

- Reklama -
- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -