Ybarra je minulosťou. Novou prezidentkou Blizzardu sa stala manažérka Call of Duty

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Za vlády Bobbyho Koticka bol Blizzard zabudnutý a nedostal šancu ďalej rozvíjať menej ziskové hry, ako sú napríklad real-time stratégie StarCraft a Warcraft. Od akvizície Microsoftom si hráči sľubovali, že vývojári budú voľnejšie dýchať a budú môcť experimentovať. Zatiaľ sa ale dočkali iba prepúšťania, odchodu prezidenta Mikea Ybbaru a zrušenia ambiciózneho survivalu. Aj keď tu sa nemôžeme čudovať, keď projekt vznikal už dlhých šesť rokov a ešte niekoľko rokov vývoja potreboval.

Teraz prichádza zdanlivo ďalšia rana. Prezidentkou Blizzardu sa stane Johanna Faries. Tá pre Activision začala pracovať v roku 2018 ako senior viceprezidentka a generálna manažérka Call of Duty. Predtým bola takmer 12 rokov v NFL. To môže byť pre mnohých zamestnancov Blizzardu šok. Najprv na nich tlačil Kotick, aby vydávali svoje hry častejšie ako to robí Activision pri Call of Duty. Teraz sa ich prezidentkou stala manažérka Call of Duty…

- Reklama -

Faries sa v e-maile určenom pre zamestnancov venovala rozdielnym kultúram, komunitám a hrám v spoločnosti Activision, Blizzard a King. Podľa všetkého si uvedomuje nutnosť pristupovať ku každej divízii odlišným spôsobom a hlási, že do novej role od 5. 2. 2024 nastupuje s citom k odlišnej dynamike, ktorú Blizzard má.

Vedúci herných štúdií Microsoftu, Matty Booty, k novej prezidentke Blizzardu povedal: „Johanna so sebou prináša veľmi rozsiahle skúsenosti s obchodom a zábavou, históriu budovania talentovaných tímov a inkluzívny prístup založený na dôvere ľuďom okolo seba, aby ich práca mohla zažiariť. Som nadšený, že môžem spolupracovať s Johannou a vami všetkými, aby sme rozšírili tieto vzácne svety a našli nové spôsoby, ako ich ľudia môžu zažiť.“

Je pravda, že Blizzard po posledných neúspešných rokoch a neustálej nespokojnosti hráčov potreboval prievan. Až čas ale ukáže, či Faries v spolupráci s Bootym a Philom Spencerom dokážu urobiť z Blizzardu to, čím bolo toto štúdio kedysi.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x