Zakladatelia Supermassive Games po viac ako 15 rokoch opúšťajú štúdio

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Po viac ako pätnástich rokoch odchádzajú zakladatelia úspešného štúdia Supermassive Games, ktoré stojí za hrami ako Until Dawn alebo The Quarry.

Zakladatelia štúdia Supermassive Games a bratia Pete a Joe Samuelsovci oznámili, že oficiálne odchádzajú zo štúdia, ktoré založili pred viac ako 15 rokmi. Štúdio Supermassive sa medzi fanúšikmi preslávilo svojimi strhujúcimi interaktívnymi dramatickými hrami, ktoré sa prvýkrát výrazne preslávili hrou Until Dawn z roku 2015. Potom vývojári vytvorili sériu Dark Pictures Anthology zahrňujúcu niekoľko epizodických verzií a tiež hru The Quarry z roku 2022, ktorá bola nominovaná na niekoľko cien.

- Reklama -

Pete Samuels vo svojom vyhlásení uvádza ako hlavný dôvod svojho rozhodnutia rozlúčiť sa zdravotné dôvody a vyjadruje svoj obdiv k tímu Supermassive. Samuels tiež prezrádza, že po odchode bratov prevezme funkciu nového generálneho riaditeľa doterajší predseda predstavenstva Avalanche Studios, Robert Henrysson.

Po viac ako 15 rokoch vo funkcii generálneho riaditeľa spoločnosti Supermassive Games som prijal veľmi ťažké rozhodnutie odstúpiť zo svojej funkcie a opustiť firmu. Moje rozhodnutie je výhradne zo zdravotných dôvodov a nebolo prijaté len tak. Som a vždy budem hrdý na to, čo sme s Joom Samuelsom pred rokmi založili, a som plný obdivu k tímu Supermassive a k úžasným veciam, ktoré dosiahol

uviedol Pete Samuels

Odchod prichádza v čase, keď má štúdio na ceste niekoľko zásadných titulov. V roku 2024 by malo doraziť pokračovanie Little Nightmares 3 a spoločne s Behaviour Interactive tiež plánujú vydať The Casting of Frank Stone, príbehový spin-off hry Dead by Daylight pre jedného hráča. Štúdio Ballistic Moon zase pracuje na oznámenej vylepšenej verzii Until Dawn pre PS5 a PC.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x