Witch It

Jozef Beke

V dnešnej recenzii sa pozrieme na hru Witch It, ktorá kopíruje už zabehnutý mód, ale máličko pridáva zo svojej produkcie. Podobne ako v minulosti, nevyhneme sa porovnávaniu s inými titulmi a opäť si zhodnotíme hardvérové nároky.

Na začiatku je dobré si pripomenúť, že hra bola dlhodobo v early access prístupe. Autori výsostne počúvali poznámky predplatiteľov a snažili sa ich implementovať do finálnej verzie, čoho dôkazom je aj úvodné okno po prvom prihlásení.

- Reklama -

Hardvérové nároky nie sú nijak náročne. Nepotrebujete „silné žihadlo“, aby ste hru rozbehali na vysokých detailoch. Pravdepodobnosť, že hra bude fungovať na desaťročných PC, je takmer istá. Opäť sa ale vráťme do nastavení. Miesto, kde autori upustili uzdu od kreativity, boli práve kozmetické doplnky. Na avataroch si môžete vylepšiť všetkých partie tela. Zmena farby pokožky je len začiatok. Úprimne, zaskočila nás variácia skinov, nakoľko grafické podanie jednotlivých postáv je štvorčekované. Nielen, že sa nebudete môcť zaoberať svojou štylizáciou, ale ani nepriatelia neuvidia všetko zreteľne. Dokonca, kozmetické doplnky sa delia na bežné, legendárne a môžu byť obchodovateľné.

Príbeh alebo herný mód ?

Hlavnou náplňou Witch It je hra na schovávačku. Áno, čítate správne. Celý priebeh môžete poznať z módov ako je Prop Hunt z Call of Duty. Jeden tím vás hľadá a druhý sa schováva. Dosť nám to pripomína morfovanie (slovíčko použite z hry Prey). Podobne aj tu sa môžete zakamuflovať za hrnček alebo iný neživý predmet. Druhá strana, tentoraz máme na mysli trolov, vás musí nájsť. Na nájdenie alebo schovávanie využívate ďalšie dodatočné schopnosti.

Pravdupovediac, balans medzi jednotlivými postavami je nevyvážený. Postupne počas odohratých zápasov získavate nové a nové skúsenosti. Ich kreativita a účinnosť je veľmi diskutabilná. Ale aby ste pochopili naše pohoršenie, musíte poznať celý priebeh misie. Na začiatku každej mapy sú dvaja trolovia a pár čarodejníc (ich počet sa mení, podľa toho ako sa zaplní server hráčmi). Akonáhle začne kolo, čarodejnice majú dvadsať sekúnd sa schovanie. Keď už ste premenení na neživý predmet, na rad prichádzajú trolovia. Ich primárnou schopnosťou je sliepka. Po hodení vám vie nepriamo označiť čarodejnicu, ak sa nachádza v blízkosti. Čarodejnica má dve možnosti: utiecť alebo bojovať a hneď potom utiecť. Tak či onak, pravdepodobnosť, že vyhráte, je minimálna.

- Reklama -

Sekundárne útoky sú len náplasťou a únik pri tak malých mapách je nemožný. Neexistuje, aby vás druhý protihráč nevidel, ako prechádzate na druhú stranu. Ak už zomriete, stávate sa tentoraz trolom. Inými slovami, ak ste na začiatku zomreli, pretože ste sa zle schovali a viete, že vo vašej blízkosti sa schováva ďalšia čarodejnica, teraz ako trol ju môžete odhaliť. Kľúčom úspechu je nepretržitá mobilita a správne načasovanie. Počas každého kola máte na konci časového limitu asi jednu čarodejnicu a desiatich trolov. Určite ale musíme vyzdvihnúť zvukový prednes. Klasická hudba presne dotvára povahu misií.

Hrateľnosť Witch It je sama o sebe kostrbatá. Kamera u čarodejníc občas neposlúcha, trolovia znenazdajky zle zoskočia a ovládanie sa javí trochu spomalené.

Hra v podstatne nič prevratné neponúka. Všetko sme mohli vidieť už v predchádzajúcich hrách. Neposlušná kamera, nevybalansované postavy a zlá hrateľnosť môže rýchlo odradiť od potenciálnych hráčov. Jediným pozitívom je zvukový prednes.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x