Shock Rods

Redakcia Redakcia

Shock Rods sa blíži skôr k zmienenému Rocket League, pretože hry vypadajú dosť podobne. Máte malé, kreslené autíčka s veľkými kolesami, je tu podobný boost tomu z RL. V Shock Rods funguje napriek tomu inak, pretože vás raketové trysky poženú do všetkých smerov a nie len vpred. Je tu mnoho ďalších podobností v úprave vášho autíčka, v Preview verzii Shock Rods sú zatiaľ len tri autá. Tým sa dajú upravovať kolesá, farby a zvuky, ktoré auto vydáva keď niekoho zabijete. Napríklad prdnutie, grgnutie, kura, niekoľko melódií, ale aj iné. Ešte jednu vec si môžete zmeniť. A tou je plameň trysiek, podobne ako v Rocket League.

- Reklama -

Hra má jeden zásadný problém a tým je momentálne nedostatok hráčov. Hra bola však dostupná len k uzavrenému testovaniu a vydanie hry pre každého, nie len pre média by mohlo tento problém vyriešiť. Aktuálnym riešením v čase preview recenzie bolo pridanie botov. Tí však nie sú moc dobrí a v úplnom poriadku ich budete porážať v prvej, prípadne druhej hre. Tým sa dostávame k ďalšiemu problému a tím je nedostatok motivácie. Pretože sme boli väčšinou prví, či druhí v tabuľke. Strácali sme motiváciu a hra nás po chvíľke prestala baviť. Tomu nepomáhal ani fakt, že síce dostávate akúsi hernú menu, ta sa ale nedá za nič utratiť, pretože všetky vylepšenia už boli odomknuté. Toto všetko sa však s vydaním hry samozrejme zmení a motivácie bude veľa.

- Reklama -

Keď sa pustíte do hrania, zistíte, že máte len jednu základnú zbraň. Ďalšie zbrane si musíte behom hry pozbierať, váľajú sa totiž po celej mape. Spolu s nimi zbierate taktiež muníciu, ľadové kocky, ktorými možete hráčov na niekoľko sekúnd zmraziť, radlicu, tá zas vašeho nepriateľa po náraze odpáli a tak ďalej. Arzenál je pomerne široký, čiže pokiaľ vám nevyhovuje kanón, možete jednoducho prezbrojiť na raketomet, laser alebo napríklad gatling-gun.

Štúdio Stainless Games do hry implemetovalo zatiaľ tri herné módy a každý z nich má svoju unikátnu mapu. Prvým módom je starý dobrý deathmatch. Jeho náplňou samozrejme nie je nič iného, než zabiť čo najviac z jedenástich hráčov s ich štvorkolesovými tátošmi. Masaker sa odohráva v aréne, obklopenej niekoľkými miestnosťami a uprostred arény sa nachádza bazén vriacej lávy, voči ktorej vaše auto rozhodne imúnne nie je. Na ďalšej mape sa pozrieme do lesa, v ktorom sa dejú tímové bitky. Capture the Flag sa odohráva v pralese s priepasťou uprostred. Špeciálne v tomto móde boli počítačom riadení súperi dosť neohrabaní.

Posledný a najzaujímavejší mód je veľmi podobný tomu v Rocket League. Na poslednej mape máte za úlohu dostať loptu do brány súpera. Do lopty ale nenarážate, vozíte ju na streche.

Podľa vývojárov bude behom Steam Early Accesu, kam sa hra dostane už toto leto, do hry pridaný ešte Team Deathmatch, niekoľko ďalších máp, podrobné štatistiky, ranking systém a dvanásť ďalších aut k odomknutiu. Pokiaľ sa im toto všetko podarí vyriešiť, hra by mohla mať podobný úspech ako Rocket League. Možno aj väčší. Základom každej úspešnej hry sú ale počty hráčov. Pokiaľ si ich táto hra dokáže získať, všetci s ňou zažijú kopec zábavy.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x