Autori The Callisto Protocol prídu o prácu. Štúdio prepúšťa desiatky zamestnancov

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Koncom minulého mesiaca sa objavila správa o rozsiahlom prepúšťaní v spoločnosti CD Projekt Red. To isté teraz čaká štúdio Striking Distance.

O prepúšťaní svedčia príspevky na LinkedIn, z ktorých vyplýva, že o miesto príde celý rad kľúčových zamestnancov. Skutočnosť následne potvrdilo vydavateľstvo Krafton v komentári pre magazín IGN.

- Reklama -

„Boli vykonané strategické zmeny, ktoré novo nastavujú priority štúdia tak, aby mohlo zaistiť úspech súčasných i budúcich projektov,“ stojí vo vyhlásení. „Tieto zmeny sa bohužiaľ dotkli 32 zamestnancov. V tejto ťažkej chvíli je pre nás najvyššou prioritou oceniť významný prínos každého odchádzajúceho člena tímu.“ Každý z týchto zamestnancov bude mať nárok na odstupné a ďalšie formy pomoci.

Štúdio pod vedením Glena Schofielda doteraz vydalo iba jeden veľký titul – The Callisto Protocol, nedávno zhodou okolností vyšlo posledné rozšírenie s príhodným názvom Final Transmission. Trojročný vývoj vyšiel na zhruba 162 miliónov dolárov, a to bez započítania marketingu.

Hra však nejde príliš dobre na odbyt. Spoločnosť Krafton pôvodne počítala s piatimi miliónmi predaných kusov, v januári však zaznamenala iba dva, čo napovedalo, že sa k číslu z pôvodných odhadov nepriblíži. Dá sa teda predpokladať, že nízke predaje poslúžili ako jeden z argumentov na prepúšťanie.

- Reklama -
- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -