Naše dojmy z prvého traileru na GTA VI

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Prešiel už nejaký ten čas od momentu, kedy sme mohli uzrieť vôbec prvý trailer na toľko očakávané GTA VI od spoločnosti Rockstar Games. V tejto súvislosti sme vám priniesli už niekoľko článkov, napr. samotné informovanie o tom, že trailer uzrel svetlo sveta, alebo o sklamaní vývojárov, nakoľko trailer ušiel predčasne. Rovnako sme písali o rôznych detailoch, ktoré v sebe 91 sekundové video ukrýva, či o míľniku v podobe 100 miliónov zhliadnutí na YouTube.

To najdôležitejšie sme si nechali nateraz. Ako sme už spomenuli, prešlo pár dní a my vám s čistou hlavou môžeme napísať naše dojmy, ktoré v nás trailer na GTA VI zanechal.

- Reklama -

Mário Gurský – Osobne nerozumiem hype-u okolo tohto titulu. Keby išlo o Red Dead Redemption 3, tak to už by bolo o niečom inom, veď druhý diel bol nadčasový, ale GTA? Štvrtý a piaty diel boli … no boli. Neprišli mi v ničom výnimočné, nadčasové a ani fascinujúce. Boli to fajn hry, ktoré na krátky čas dokázali zabaviť, ale o rok či dva ich predbehli iné tituly. Posledný pre mňa skvelý diel zo série GTA niesol podtitul San Andreas.

Po vzhliadnutí traileru na GTA VI sa obávam, že fanúšikovia podobne kvalitný titul nedostanú. Na jednej strane teda chápem ich nadšenie, veď na pokračovanie čakajú 12 rokov a ešte si rok a pol počkajú. Pre mňa je však hype okolo toho zbytočne veľký. Nehovoriac o online prvku, s ktorým boli pre cheaterov problémy v päťke a dovolím si povedať, že bude s ním problém aj pri pokračovaní.

Ľubomír Kováčik – Mňa trailer zanechal chladným. Hra má však mať dobrú hrateľnosť. Takže si počkám až na samotnú hru, keď sa k nej dostanem a snáď nedostaneme ďalší plytký príbeh. Keď si chcem ale zahrať GTA s dobrým príbehom, siahnem po Mafii.

- Reklama -

Dominik Cenkner – Grand Theft Auto bolo sériou nášho detstva. Nášho rozumej tých, ktorí sa narodili v 90. rokoch 20. storočia. Dodnes si pamätám na rôzne cheaty, s ktorými som si hranie vždycky obzvláštnil. HESOYAM, GAPELGPDD a ďalšie máme v hlave dodnes. V hre, resp. v hrách som strávil dlhé hodiny a závidel som kamarátom, ktorí ich mali skôr ako ja.

GTA V bol titul, ktorý som po príbehovej stránke prešiel kompletne celý. Netvrdím, že po stránke scenára by si zaslúžil Oskara, ale dokázal pobaviť, niektoré misie boli skutočne zaujímavé a najmä sme mohli hrať až za 3 postavy. Lenže to sa písal rok 2015 a aj keď sa to nezdá, odvtedy uplynulo už 8 rokov. Z 20-ročného chalana, ktorý začínal vysokú školu je dnes už pomaly tridsiatnik, ktorý pracuje a na všetko sa pozerá jednoducho inak.

Na novinky ohľadom nového GTA VI sa však teším a tešil som sa aj doteraz. Pri písaní článkov pre tento web o rôznych špekuláciách, ktoré k tomu všetkému jednoducho patria, sa však vždy pousmejem a pousmial som sa aj v pondelok, krátko po polnoci. Už som ležal s mobilom v posteli, resp. som takmer spal, keď ma YouTube upozornil na to, že premiéra videa od spoločnosti Rockstar Games bola presunutá „na teraz“. Pousmial som sa aj po tom, čo som dopozeral samotné video. Áno, to je to dôležité – je to video. Nevieme ani či sme videli herný engine, aj keď sa predpokladá, že áno, a ako som písal v jednom z článkov z posledných dní, o GTA VI nevieme takmer nič. Isté je len meno jednej z hlavných postáv – Lucia. V dnešnej hektickej dobe si nemôžeme byť istí ani vydaním v roku 2025. Ostatne, na PC verziu si opäť počkáme o niečo dlhšie.

A čakať budeme aj na konečný výsledok, ktorý nám vývojári z Rockstar Games prinesú. Lebo známe príslovie hovorí – nesúď knihu podľa obalu. V našom hernom svete by sme si túto múdrosť mohli parafrázovať na – nesúď hru podľa traileru.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -