DualShock 4 bude fungovať na PS5, ale nie s PS5 hrami

Michal Frajkor Michal Frajkor

Ak si k svojej novej next-gen konzole PS5 pripojíte ovládač DualShock 4 z PS4, fungovať vám bude. To ale neplatí v prípade, že s ním budete chcieť hrať tituly určené pre PS5.

Táto informácia pochádza z oficiálnej FAQ stránky PlayStation, pozrieť si ju môžete na tomto odkaze. V sekcii, ktorá je venovaná kompatibilite PS5 so staršími produktami PS4 je uvedené:

“Bezdrôtový ovládač DualShock 4 a ovládače vyrobené pod licenciou PlayStation budú fungovať s podporovanými PS4 hrami.” Sony taktiež upozorňuje, že nie všetky periférie, hlavne tie od iných výrobcov, budú na PS5 fungovať. Odporúča zistiť si kompatibilitu na stránkach výrobcu.

V skratke to znamená to, že DualShock 4 z konzoly PS4 bude na PS5 fungovať iba pri niektorých podporovaných PS4 hrách. Sony v odpovedi hovorí, že chcú využiť prednosti nového ovládaču DualSense na hranie nových hier určených pre PS5.

Na druhú stranu ostatné periférie ako volanty alebo joysticky, budú s hrami na PS5 fungovať normálne, ako fungovali aj na PS4. Platinové a Zlaté bezdrôtové headsety budú taktiež kompatibilné s novým hardvérom. Rovnako to platí aj pre iné headsety, ktoré si do konzoly zapojíte pomocou jacku alebo USB.

PSVR hardvér bude na PS5 taktiež fungovať bez obmedzenia, musíte mať len adaptér, ktorý ale bude dostupný všetkým vlastníkom PS5 bezplatne.

Zdroj: VG247

Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x