Súhrn prezentácie State of Play. TOTO všetko nám PlayStation ukázalo

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Spoločnosť Sony si pre nás pripravila prvú State of Play tohto roku, a hoci nešlo o úplne prekvapivý zážitok, rozhodne sme sa dočkali nových informácií ohľadom Rise of the Ronin, Death Stranding 2 a mnohých ďalších. Ostatne všetko zaujímavé nájdete v tomto súhrne a tie zaujímavejšie novinky nájdete v samostatných článkoch:

Na stredajšom State of Play sa však ukázali aj ďalšie tituly, ktoré si zaslúžia našu pozornosť. Ak ste prezentáciu nesledovali a pýtate sa, kde sú informácie o Final Fantasy 7: Rebirth, zrejme vás sklameme. O tejto hre sme sa dozvedeli len toľko, že bude mať vlastné State of Play. Stane sa tak v stredu 7. februára od 0:30 h nášho času.

- Reklama -

Helldivers 2

State of Play privítalo divákov akčnou ukážkou Report for Duty z nadchádzajúcej strieľačky Helldivers 2. Tá je nabitá akciou, adrenalínom a bojom proti rôznym mimozemským stvoreniam. Váš cieľ? Bojovať pre Super Zem a nastoliť tu demokraciu. A nielen tu, ale aj v celej galaxii. Už 8. 2. na PS5 a PC.

Sonic x Shadow Generations

Pokiaľ patríte medzi dlhoročných fanúšikov Sonica, tak vás určite poteší prerábka Sonic Generation, ktorá novo ponesie názov Sonic x Shadow Generation. Pripravte sa na poriadne dobrodružstvo a tentoraz aj v koži obľúbeného antihrdinu Shadowa. Malo by ísť o jeden z posledných kúskov, ktoré sa inšpirujú starším systémom platformových skákačiek ako v 2D, tak aj 3D štýle.

Titul by sa mal objaviť na PS4 a PS5 počas tohtoročnej jesene. Počítať ale určite môžeme aj s ďalšími verziami.

- Reklama -

Zenless Zone Zero

Pripravte sa na akčnú a rýchlu zábavu. Zenless Zone Zero je akčná fantasy RPG od štúdia Hyoverse, ktoré vás privedie do opusteného sveta. Pôvodnú civilizáciu zničili nadprirodzené monštrá, ktorým sa hovorí Hollow a teraz je na poslednej mestskej civilizácii New Eridu prežiť a využiť tieto monštrá na svoje prežitie. Veďte svojich Agentov proti týmto monštrám v úlohe Proxy a prežite.

Na PS5 by sa titul mal objaviť počas tohto roka.

Foamstars

Ak máte radi Splatoon od Nintenda, tak by vás nemala minúť poriadna mydlová rezba menom Foamstars. Vyberte si postavu, naučte sa jej špeciálne pohyby a útoky, zostavte skupinu a vydajte sa do mydlovej potýčky proti vašim nepriateľom. Prvá sezóna ponúkne hodnotené zápasy, Extreme Party, Happy Friday Party a mnoho ďalšieho.

Na konzolách PS5 a PS4 bude hra dostupná od 6. 2. 2024, a to aj skrz základnú PlayStation Plus.

Dave the Diver – Godzilla DLC

Dave the Diver už čoskoro pripláva na PS5 a PS4 a spolu s ním sa objaví aj jedno DLC. To bude obsahovať nielen nové príbehy potápača, ale zažijete aj dobrodružstvo v modrej diere, a to už tento rok v apríli. Pokiaľ by vám to nestačilo, tak si začnite brúsiť zuby na nové DLC zadarmo s Godzillou. To do vášho mora a sushi baru pripláva počas mája.

V Rising

V Rising si už tento rok nájde cestu na PlayStation 5. Ponorte sa do temného gotického fantasy v úlohe upíra. Po dlhých rokoch spania sa prebúdzate do sveta, ktorý zabudol, prečo sa treba báť upírov. Nabrúste si tesáky, lovte pre krv a získajte nesmiernu silu a nové schopnosti. Vaša krajina Vardoran na vás čaká.

V hre si môžete ísť svojou vlastnou cestou alebo sa na nej vydáte so svojimi spoločníkmi. Ide o kombináciu akčného survival RPG, pričom vaším cieľom je vyhrabať sa z dna potravinového reťazca a získať moc nad všetkým živím, ako vám bolo predurčené. To samozrejme nebude nič jednoduché, pretože v šiestich rôznych oblastiach vládnu monštrá a ľudia.

Dragon’s Dogma 2

Na State of Play sme videli aj nový gameplay trailer z Dragon’s Dogma 2. Zameral sa na ukážku boja proti rôznym nepriateľom, vrátane draka chrliaceho oheň, obrovského minotaura, akéhosi ducha a ďalšie príšery.

Dragon’s Dogma 2 vyjde 22. 3. 2024 nielen na PS5, ale aj na PC a Xbox Series X/S.

Legendary Tales

Na záver Legendary Tales. Ide o ARPG odohrávajúce sa v dobe stredoveku. Tu musíte bojovať proti rôznym nepriateľom a príšerám. Bojovať proti hordám nepriateľov vo virtuálnej realite musíte vy sami.

Uhýbanie, obrana a odrážanie závisí len od vášho bojového umenia, ale nemusíte na to byť sami; pozvať si totiž môžete partiu vašich priateľov a spoločne precestujete dungeony, porazíte rôzne netvory, nazbierate korisť a preskúmate tajomstvo pokazenej zeme.

Legendary Tales je od septembra 2021 dostupné v predbežnom prístupe na Steame a 8. 2. 2024 sa dostane na PlayStation VR2.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x